Покупка морозильної камери — гарна ідея для тих, хто любить робити запаси на зиму, закупляє м’ясні, рибні продукти раз на кілька тижнів. Пристрій cтане у нагоді великим родинам, а також власникам собак великих порід, які харчуються натуральними продуктами.
Купити морозильну камеру для побутового використання можна у вигляді шафи або скрині. Яку модель краще вибрати у вашому випадку, допоможе зрозуміти порівняння особливостей і експлуатаційних характеристик двох типів.
Габарити пристроїв
Шафи для заморозки візуально схожі на звичайні холодильники. Завдяки корпусу невеликої ширини, такі морозильні камери можна розмістити навіть на маленькій кухні. А от у висоту вони займають достатньо місця. Тому якщо над ними й залишиться простір для полички, користуватися нею буде незручно.
Морозильні скрині, навпаки, невисокі, але широкі. Вони займають багато місця на підлозі, тому такий варіант придатний для просторих кухонь. Однак над ними можна причепити додаткові настінні шафи або полички для кухонних дрібниць.
Місткість
В морозильній шафі знаходяться компоненти системи ноу фрост, полички, елементи керування. Разом вони суттєво зменшують її корисний об’єм. Залежно від моделі, він може варіюватися від 60 до 400 літрів. Найменші пристрої мають 3–4 ящики, тоді як в габаритних їх може бути вісім.
Такий тип морозилки є оптимальним для тих, хто заготовляє всього потроху. У кожному ящику можна розташувати певний вид продуктів, що згодом полегшить їхній пошук. Але щось громіздке тут не поміститься.
До скрині можна покласти більше продуктів, адже її місткість не суттєво відрізняється від загального розміру. Отже ви зможете зробити непогані запаси овочів, фруктів тощо, в яких збережеться більше корисних речовин, ніж у закрутках.
Об’єм найменшої морозильної скрині становить близько ста літрів, тоді як максимальний перевищує 600 л. З таким приладом навіть взимку можна буде ласувати смачними полуницями, малиною, кабачками, томатами.
Скрині мають суцільний морозильний відсік, в якому немає полиць та ящиків. Це зручно для розташування об’ємних продуктів (тушка індички тощо). А щоб простіше було знайти дрібні коробки, у верхній частині можна встановити знімні сітки-кошики.
Естетичний бік
Якщо купити морозильну камеру та холодильник, виконані в одному стилі, і поставити їх поруч, вийде непогана імітація конструкції Side-by-Side. Завдяки схожому дизайну прилади добре гармонують між собою.
Морозильні камери виготовляються в різних кольорових варіаціях. Можна знайти не тільки білий, сірий, сріблястий, чорний корпус, але й інші варіанти. Тому їх простіше підібрати під загальний інтер’єр кухні. А от скрині мають більш лаконічний, стриманий вигляд. Деякі з них зовнішнім виглядом навіть нагадують промислове обладнання.