Завели кота? Дізнайтеся, як правильно годувати пухнастика

Збалансований раціон важливий для здоров’я і хорошого самопочуття котів. Пухнасті улюбленці високо цінують турботу власників. Ветеринари не рекомендують годувати котів лише сухими кормами. Найкращим варіантом є поєднання вологих і сухих кормів. На роль складової комплексного лікування або відновлення після певних хвороб фахівці прописують так звані «вологі» дієти, що передбачають використання виключно вологого корму. Через високий вміст м’яса консерви для котів (вологий корм) коштують дорожче.

Класифікація вологих кормів для котів

Вибираючи корм для кота або кішки, слід враховувати декілька важливих аспектів:

  1. Клас. Для якісного харчування улюбленця спеціалісти радять використовувати лише корми класів преміум та суперпреміум.
  2. Різновид. Котячі консерви бувають декількох типів: супи, шматочки м’яса в різних соусах, паштети. Якщо ви вже визначилися з різновидом корму, то варто дізнатися, скільки коштує паштет Гурме на сайті Маудау.
  3. Вік. Для кошенят і дорослих тварин поради щодо раціону можуть бути різними.
  4. Особливі потреби. У каталозі виробників кормів є продукти для покращення стану шкіри та шерсті, для котів із зайвою вагою та чутливим травленням, а також для кастрованих і стерилізованих улюбленців.
  5. Склад. В асортименті є різні варіанти з м’яса тварин, птахів, риби. Також можна вибрати м’ясне асорті.
  6. Тип упаковки. Вологі корми продаються у вигляді металевих та скляних банок, пакетів типу «пауч», картонних коробок «тетрапак», ламістерів (невелика коробка з фольги).

Спеціалісти з харчування домашніх тварин рекомендують вибирати вологий корм із позначкою «повнораціонний», оскільки він підходить для щоденного використання.

Рекомендації щодо організації правильного годування

Важливо не лише правильно підібрати корм, але й спланувати годування, а також дотримуватися базових правил:

  1. Добова норма має відповідати рекомендаціям, вказаним на упаковці, незалежно від ваги та віку кота.
  2. Залишки вологих кормів в жодному разі не варто залишати в мисці. Потрібно помістити їх у холодильник у спеціальній герметичній ємності. Ця їжа для пухнастика швидко псується, особливо влітку.
  3. Якщо використовується корм із холодильника, перед тим як дати коту, його слід розігріти до температури 20–25 °С.
  4. Не рекомендується годувати вусатих пухнастиків великим розмаїттям консерв із різними смаковими та поживними властивостями. Краще підібрати оптимальний варіант для щоденного раціону.
  5. Зберігати відкриті упаковки з вологим кормом більше ніж одну добу категорично не рекомендується.
  6. Якщо раціон є змішаним (сухий + вологий), краще використовувати продукти від одного виробника. Якісний корм для домашніх тварин можна придбати в маркеті важливих штук MAUDAU.

Пам’ятайте, що чим дбайливіше ви ставитеся до свого улюбленця, тим здоровішим та задоволенішим він буде.